суббота, 15 сентября 2012 г.

Як навчити дитину сидітиУ п'ять місяців діти стають дуже рухливими. Їм вже нецікаво просто лежати на спині. Саме в цьому віці вони починають намагатися повзати і сидіти. Тому мами повинні знати, як навчити дитину сидіти, щоб допомогти своєму чаду в цій нелегкій питанні.

Спочатку давайте розберемося, у скільки дитина починає сидіти. Якщо дитина в 6 місяців ще не може самостійно сидіти - не варто турбуватися. Самостійно сидіти діти вчаться тільки до 7-8 місяців. Знаючи, як навчити дитину сидіти, можна прискорити цей момент. Просто потрібно частіше саджати дитину собі на коліна або в дитяче крісло, щоб він міг спиратися на спину. Мамі, яка знає, як вчити дитину сидіти, буде простіше привчити малюка до годівлі на дитячому стільчику.

Тепер прейдем до найголовнішого питання: все-таки як навчити дитину самостійно сидіти? Можна починати навчати дитину сидіти з п'яти місяців. Для цього варто запастися м'якими подушками, адже перші спроби малюка будуть супроводжуватися падінням в сторони. Ідеальний варіант - вчити дитину сидіти на ліжку або дивані.

Перші уроки сидіння повинні бути обмежені за часом: десяти хвилин буде достатньо, щоб і потренувати дитини, і не перевантажити дитячий хребет. В день потрібно проводити 6-8 таких уроків. В процесі навчання дитини сидіння потрібно збільшувати час одного уроку і загальна кількість уроків. У шість місяців вже можна пробувати садити дитину на тверду поверхню: стать або стільчик для годування.

Перший час потрібно дозволити дитині триматися за ваші руки - це допоможе зберегти йому рівновагу. Поступово мамині руки можна замінити іграшками, які теж допомагають зберегти рівновагу малюкові.

Для розвитку м'язів спини у дитини потрібно давати йому іграшку так, щоб малюку довелося за неї трохи потягнутися. В цьому випадку у нього машинально будуть напружуватися всі м'язи, і це прискорить процес навчання. Коли дитина сидить, захоплюйтеся його іграшками так, щоб він крутився корпусом з боку в бік. Це також допоможе малюкові швидше навчитися тримати рівновагу.

Результат цих занять з'явиться через два тижні: дитина буде впевнено сидіти на м'якій поверхні. До 7-8 місяців малюк навчиться сидіти на будь-якій поверхні і крутитися з боку в бік, не втрачаючи рівноваги. Якщо в 8 місяців дитина все ще не може самостійно сидіти на попі - тільки тоді варто бити тривогу і звертатися до фахівців.

Комментариев нет:

Отправить комментарий