пятница, 20 апреля 2012 г.

Як навчити дитину говорити


Як навчити дитину говорити мама

Перше слово дитини - те, яке на слуху, а оскільки малюк перший час проводить виключно з мамою, мама - саме часто вживане слово. Щоб навчити дитину говорити "мама", завжди починайте коментувати дії матері (або свої) словами: "мама робить ...", "мама взяла .." і так далі. Граючи з дитиною, спонукайте його говорити, вимовляючи чітко і виразно по складах "ма-ма", малюкам подобається повторювати склади за дорослими.

Як навчити дитину говорити в 1 рік

Говоріть з дитиною чітко, не каверкают слова і не сюсюкайте. З однорічними малюками треба говорити спокійним тоном, неодноразово і короткими реченнями, що містять єдину ідею. Можливо, що деякі зі слів, які ви будете говорити, виявляться незрозумілими дітям, але вони будуть схоплювати значення цих слів, якщо ви будете підключати їх уяву, учити їх порівнювати і думати.

Наприклад, якщо дитина їсть печиво, запитують його, яким воно є на смак, яка в нього форма і як воно називається і так далі. Крім того, говорите з ними про речі, якими вони самі цікавляться. Таким чином, вони будуть вивчати нові слова і розуміти їх значення, використовуючи при цьому свою уяву та інтуїцію. Ви можете також говорити з ними про те, що ви робите, і дитина буде ідентифікувати дії зі словами.

Невід'ємною частиною розвитку мовлення, особливо у віці 1-3 роки є пальчикові ігри, заняття малюванням, аплікацією і інші вправи з розвитку дрібної моторики рук, від якої безпосередньо залежить, як скоро дитина навчиться говорити.
Як навчити дитину говорити на 2-3 роки

У 2-3 роки дитина вже розуміє майже все, що ви вимовляєте. Стимулюйте його мова, ставлячи питання, на які він повинен буде відповісти коротким реченням замість того, щоб тільки говорити «так» чи «ні». Крім того, пробуйте закінчити їх незакінчені слова або пропозиції, у разі необхідності, неодноразово так, щоб вони могли навчитися повністю розуміти і говорити ці нові слова легко.

У цьому віці дітям подобається гра "алфавіт", коли ви по порядку голосно вимовляєте букви алфавіту, а малюк повторює їх за вами. Вб'єте цим двох зайців - і навчіть дитину правильно говорити звуки, і познайомите з алфавітом і дитині легше буде згодом запам'ятати літери.
Як навчити дитину говорити літери

Буває, діти, навчившись говорити, не вимовляють деякі звуки, найчастіше це звуки на букви р, л (у твердих складах), ш, ж, с. Слідкуйте за тим, щоб дитина відразу вчився говорити звук правильно, а не замінював його на інший, перевчити буде важче. Поправляйте кожен раз, коли дитина вимовляє неправильно. Виняток - буква Р. Зазвичай дитина спочатку вчиться вимовляти кортавую Р, а потім нормальну. Допомога спеціаліста потрібно, якщо дитина не може правильно говорити Р до 6 років, але вчити вимовляти цю букву потрібно починати якомога раніше.

На проблемний звук підбирайте слова і вірші, просіть дитину повторювати за вами, при цьому він повинен бачити, як ви відкриваєте рот, як повертаєте мову і так далі.


Комментариев нет:

Отправить комментарий