воскресенье, 11 ноября 2012 г.

Як з дитиною вивчити кольори


Як з дитиною вивчити кольори? Адже колірна гамма настільки багата, що дитина просто втрачається в колірній веселці. Ми рекомендуємо вивчити кольори з дитиною граючи. Як навчити дитину розрізняти кольори? Це дуже важливо знати якого кольору сонечко, якого кольору квіточки, листочки і все, що оточує нас. З якого віку потрібно починати з дитиною вчити кольори?

Наш світ яскравий і барвистий. Настає момент, коли всі матусі замислюються, як краще розповісти і навчити свого малюка квітам, коли починати таке кольорове навчання.

Навчати дитину кольорам можна практично з народження. Потрібно називати не тільки предмети, які його оточують, але і їх кольору. Починати можна з опису кольорів кімнати і брязкалець.

В ігровій формі навчання завжди проходить легше і більш захоплююче. Щоб малюк навчився краще розрізняти кольори і групувати предмети за кольором, залучайте його в різні ігри.


Я розповім трохи про те, як можна простіше з дитиною вивчити кольори, навчити малюка впізнавати і розрізняти 4 основних кольори: червоний, синій, жовтий, зелений.
Тобто вчимо приблизно так: комбінацій, звичайно, багато, але вам буде простіше пояснювати на нашому конкретному прикладі.

Коли маля ще зовсім не знайомий з квітами, за основу бажано брати фразу: «Такий же, як цей». Візьміть килимок, поділений на 4 кольори.

До нього додаються м'які мишки, тих же чотирьох основних кольорів.

Беремо, скажімо, червону миша, питаю: де її будиночок, такий же за кольором? - Шукаємо.
Далі мишка іншого кольору - шукаємо її будиночок.
Тобто на цьому етапі ми поки не вчимо конкретно колір, а поки вчимося знаходити колір такий же.
Але постійно промовляємо назву кольору.
Потім до мишкам додаємо мозаїку різних кольорів, можна олівці, кольорові фігурки - розкладаємо все по квітам.
Це потрібно для того, щоб малюк зрозумів, що таке КОЛІР.
А потім вибираємо окремий колір (наприклад, з червоного) і відпрацьовуємо його.
Намалюйте в альбомі фігури, по одній на кожній сторінці, сьогодні ми зафарбовуємо червоне коло, завтра - червоний квадрат, післязавтра - червоний трикутник.
Одночасно трохи запам'ятовуються фігури.

Ось так просто з дитиною вивчити кольори. Адже навчити дитину кольорам абсолютно просто, якщо підійти до цього з фантазією. Так дитина буде і кольору розрізняти і грати одночасно.

Кольоровий день тижня

Кожен день тижня можна присвятити окремому кольором. Наприклад, у понеділок одягаємо малюкові зелені шкарпеточки, зелену футболку. Ріжемо зелене яблуко. Беремо з собою на прогулянку зелену іграшку. Акцентувати увагу на певному кольорі буде забавно. Через час дитина підхопить гру і сам почне показувати на травичку, зелені лавки або зелені машини.


Улюблені іграшки


Простіше запам'ятовувати кольору на улюблених і знайомих предметах. Розклади на килимку перед малюком п'ять іграшок різних кольорів. Розкажи, що машинка червона, собачка коричнева, зайчик білий і т.д. Попроси малюка повторити, хто якого кольору. Якщо повторювати урок час від часу, то відповіді малюка будуть не тільки правильними, але й швидкими.


Різнокольорові фломастери


Для цієї гри потрібні фломастери у яких і корпус, і кришечка одного кольору. Для першого разу цілком вистачить шести кольорів. Бери фломастер і малюй небудь на папірці. Потім дай його дитині і попроси щось зобразити поруч. Для кожного кольору використовуй окремий аркуш паперу. Обов'язково розповідай не тільки про назву кольору, але і про предмети, які найчастіше цього кольору. Асоціації дозволять дитині швидше уловити суть.

Для наступного етапу гри як раз підійдуть ковпачки. Відкрий всі фломастери і попроси малюка правильно їх закрити. Нехай дитина сама вибере ковпачок, який підходить кожному фломастеру. Звичайно, перший раз тобі доведеться показати на своєму прикладі, як це зробити. З часом можна ускладнити гру і брати 12 фломастерів, потім 36.


Сортуємо по квітам


Можна купити якісь готові посібники, а можна трошки поімпровізувати з підручними засобами. Наприклад, покласти перед дитиною гірку різнокольорових гудзиків або нарізати кружечки з кольорового паперу. Завдання маляти, предмети однакового кольору покласти в окрему тарілку.


Корисні підказки

- Називай кольору правильно. Не використовуй зменшувально-пестливі слова.

- Різні відтінки називай по-різному. Наприклад, синій, блакитний і фіолетовий не потрібно називати синім, інакше дитині не зрозуміло, чому різні кольори називаються однаково.

- Не обмежуй кількість досліджуваних квітів. Діти вчаться і запам'ятовують дуже добре. З часом навіть можна додати слова «світлий» і «темний».

- Не проси, щоб дитина відразу називав назву кольору. Для малюка це може бути ще складно. Достатньо буде того, якщо дитина зможе показати предмет того кольору, який ти називаєш.

- Показуй, що розмальовки потрібно розмальовувати правильно. Курчата жовті, жаби - зелені і т.д.

Розвій міф на власному прикладі, що вивчення кольорів - складний процес, який потребує багато зусиль і терпіння. Трішки фантазії і все вийде легко і просто.


Комментариев нет:

Отправить комментарий